середа, 26 січня 2022 р.

26.01.22 Планета Еко

 

Тема заняття: Небезпечна їжа.



Тема заняття: Небезпечна їжа


Мета: засвоєння загальних знань про небезпечну їжу,харчовими добавками,  ознайомлення з способами вирощування грибів вдома.

Гриби, способи вирощування вдома.

Людей, які хочуть вирощувати ароматні і екологічно чисті лісові гриби у себе вдома, з кожним роком стає все більше. Це вигідно, нескладно і часто перетворюється на справжнє хобі. Ми розповімо, з чого потрібно почати це захоплююче заняття, яке обладнання для вирощування грибів знадобиться, а також розкриємо технологічні секрети і зробимо їх доступними навіть новачкові.

Які гриби можна вирощувати вдома і на присадибній ділянці?

На дачі можна розводити їстівні лісові гриби практично всіх популярних видів. Деякі з них невибагливі і не потребують особливого догляду. Інші ж зажадають значного терпіння, знань і досвіду.

Всі їстівні лісові гриби, піддаються культивації в штучних умовах, можна умовно розділити на дві групи:

·  деревні, які колонізують пні дерев; до них відносяться гливи, опеньки, шиітаке;

·  грунтові, які формують плодове тіло в грунті - це печериці, білі гриби, лисички, кольцевики, трюфелі.

Новачкам можна зайнятися вирощуванням печериць і глив, а ось білі гриби, лисички і трюфелі ростити значно важче: вони зажадають точного відтворення умов їх природного проживання.

Для цих видів потрібні особливий клімат і конкретні породи дерев, з корінням яких грибниця вступає в симбіоз. Хороший урожай без проблем можна отримати, якщо вирощувати на пеньках на ділянці зимові опеньки.

Особливості вирощування грибів в домашніх умовах

Будинки самостійно можна організувати вирощування грибів двома способами:

·  екстенсивний - створюється середовище, природна для розвитку конкретного виду, міцелій засівається в надрізи на пеньках або поміщається в гряди на ділянці;

·  інтенсивний - техніка вигонки плодових тіл в збагаченому субстраті в спеціальних умовах, може застосовуватися на балконі, в гаражі, підвалі, теплиці.

вибір субстрату

У природі гриби активно взаємодіють з корінням рослин, утворюючи складну симбіотичний систему. Грибниці для нормального розвитку потрібна деревна целюлоза - головний компонент поживного субстрату для вирощування грибів будинку. На цій посаді можна використовувати солому або тирсу нехвойних порід дерев. При цьому слід пам'ятати, що подрібнена солома пшениці, жита і ячменю відмінно підходить для домашніх печериць і глив, а шиітаке люблять деревна тирса фракції 2-3 мм від дуба, клена або бука.

Тестова перевірка знань (усно)

1. Вегетативне тіло гриба називається:
а) міцелієм;
б) мікоризою;
в) гіфами;
г) гаустроріями.

2. Мікологія – це наука про –
а) симбіоз;
б) гриби;
в) паразити;
г) лишайники.

3. Часткове покривало це –
а) біле плівчасте кільце на ніжці гриба;
б) покривало, що вкриває шапочку гриба;
в) покривало, що вкриває грибницю гриба

4. Усі гриби належать до:
а) автотрофів;
б) гетеротрофів;
в) сапрофітів;
г) паразитів

5. У клітинах грибів немає:
а) клітинної стінки;
б) хлоропластів;
в) ядра; г) хітину.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Як правильно надати першу домедичну допомогу.

  Як правильно обробляти рани Р изик отримати поранення в умовах війни дуже високий: важливо не тільки мати під рукою аптечку, а й уміти кор...