неділя, 9 травня 2021 р.

 500 використаних пластикових пакетів припадає на кожного українця щороку. З них лише 1-3% відправляються на переробку, а більша частина потрапляє на сміттєзвалища, де буде розкладатися століттями.

А ще є біорозкладні пакети. Та чи дійсно вони екологічніші за звичайні пластикові? Потрібно розрізняти 2 типи «біо» пакетів:
♻️ Пакети, які виготовляють зі 100% біорозкладних компонентів – картопляного або кукурудзяного крохмалю і біорозкладних нафтопродуктів. Вони мають позначку «Compostable» – їх можна і потрібно компостувати.
При певній температурі, вологості та наявності бактерій вони розпадаються на біомасу, вуглекислий газ і воду. У промислових компостерах це відбувається за 60 днів, в домашніх – близько 6 місяців. На жаль, заводів для промислового компостування в Україні немає, що звісно ускладнює процес розкладу таких пакетів. Та, якщо викидати в них лише органіку або ж пробувати компостувати в домашніх в умовах, від цього також буде сенс. Без спеціальних умов процес розкладу може тривати до 2-х років.
⚠️ Оксорозкладні пакети – насправді не зовсім екологічні. Вони виготовляються з поліетилену з добавками солей перехідних металів: кобальту, нікелю, заліза, які прискорюють розпад пластику на дрібні частинки не більше 5 мм. Мікропластик забруднює навколишнє середовище навіть більше, ніж звичайний пластик. І так, оксорозкладні пакети дійсно розкладаються швидше за звичайні, але при цьому є небезпечними для природи.
Як бачимо, з біорозкладними пакетами не все так просто. Деякі з них зовсім не «біо», а для розкладу інших не створені необхідні умови в Україні. Та насправді використання і тих і інших все рівно є трохи кращим за звичайні пластикові пакети. Особливо, якщо ви не викинете їх через 20 хвилин, а будете використовувати повторно, а потім віддасте на переробку. А для всього іншого є багаторазові мішечки і еко-торбинки.
А що про використання біорозкладних пакетів думаєте ви?

На зображенні може бути: фрукт

Немає коментарів:

Дописати коментар

Як правильно надати першу домедичну допомогу.

  Як правильно обробляти рани Р изик отримати поранення в умовах війни дуже високий: важливо не тільки мати під рукою аптечку, а й уміти кор...